Suplementacja diety

suplementy dietyDzięki suplementom uzupełnisz swoją dietę w utracone składniki odżywcze a Twój organizm odwdzięczy się zdrowiem i świetnym samopoczuciem

Dziś czynią to miliony ludzi na całym świecie

Dr. Joel Wallace, biolog, lekarz, laureat nagrody Nobla w jednym z wywiadów powiedział, że już w 1936 roku Senat USA potwierdził wyjałowienie gleb i pól uprawnych w takim stopniu, że konieczne jest przyjmowanie suplementów diety.

A dzisiaj, wiele lat później ludzie zastanawiają się, czy suplementacja jest im w ogóle potrzebna…

„Gdybyśmy dzisiaj chcieli dostarczyć do organizmu niezbędnych dawek witamin i biopierwiastków drogą normalnego odżywiania, musielibyśmy spożywać takie ilości pokarmu, że nasz układ pokarmowy by temu nie podołał. Dziś jesteśmy skazani na suplementację”.

Ile ludzi zdaje sobie sprawę, że dzisiejsza żywność jest wyjałowiona, że zawartość składników odżywczych w warzywach i owocach drastycznie spadła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat? dieta herbalife

Jaki mamy wpływ na to, czy warzywa i owoce, które zjadamy pochodzą ze zdrowych upraw, gdzie rolnik dba i nawozi je w naturalny sposób? Czy też zostały wyprodukowane w taki sposób, aby urosły piękne, duże i kształtne, a niekoniecznie zasobne w składniki odżywcze?

Czy nawyki żywieniowe maja wiele wspólnego ze zdrowy odżywianiem?

suplementy herbalife

Ze względu na skład, suplementów diety można podzielić je na trzy podstawowe grupy:

  • białkowe i białkowo-węglowodanowe
  • mineralno-witaminowe
  • inne, zawierające biostymulatory.

suplementy dietyOdżywki (suplementy) białkowe dostarczają pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego białka. Najczęściej stosowane są koncentraty białka z serwatki oraz izolaty sojowe.

Odżywki (suplementy) mineralno-witaminowe zawierają makro – mikro składniki, często z dodatkiem węglowodanów. Uzupełniają dietę talerzową w niezbędne, konieczne dla organizmu składniki.

Poprzez wypełnienie naszej ankiety możesz skorzystać z porady dotyczącej suplementacji diety.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Energia na codzień, Fitness, Herbalstyl - aktualności i artykuły, Kontrola wagi, Pielęgnacja urody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

Możliwość komentowania jest wyłączona.